גומיות התנגדות למתח

גומיות התנגדות למתח

גומיות התנגדות למתח הן גומיות שלאחרונה נהיו מאוד פופולאריות. הן מאפשרות לבצע אינספור תרגילים, במיוחד תרגילים שמבקשים לחזק את שרירי הגוף, כאשר השם מעיד על הייעוד – הגומיות מסייעות בתרגילים שנועדו לשאת את משקל הגוף (ממש כמו בתרגילי מקבילים ובתרגילי מתח). כמו כן, ניתן למצוא להן מגוון שימושים נוספים והן אידאליות עבור מבחר שרירים, אם כי באופן כללי הן ממנפות את מוטיב ההתנגדות.

קהל יעד של גומיות התנגדות למתח

גומיות התנגדות למתח לרוב נמכרות בסטים, אם כי גם ניתן לרכוש גומייה בודדת. מי שבוחר בסט נהנה ממגוון רמות של התנגדות, כך שניתן לשחק עם מבחר יותר מגוון של תרגילים ואף לבנות אט אט את הכושר הגופני, כך שמדובר בכלי אימון שמתאים לשלל מתאמנים, אם כי ראוי לדייק שהגומיות בעיקר פונות למתאמנים שמבקשים לעבוד על הרמת משקולות ולמתאמנים שמבקשים להתאמן על בסיס משקל.

כלי עזר מרכזי - גומיות התנגדות למתח

כיוון שגומיות אלו מייצרות מתח, הן מסייעות לקחת אימון מסוים ולהעצים אותו. מכאן שבין אם מדובר באימון קרוספיט ובין אם מדובר באימון פונקציונאלי, הרי שגומיות התנגדות למתח מהוות כלי עזר מרכזי ומשמעותי, כך שניתן להתאמן איתן במסגרת של אימון קבוצתי וניתן להתאמן איתן בפארק (וכמובן שגם בבית). כמו כן, אין להתעלם מהעובדה שמדובר בגומיות קלות שכמעט ואינן תופסות מקום, כך שבקלות ניתן להעמיס ולהתנייד עמן לכל מקום רצוי.

סוגים מוגדרים של גומיות התנגדות למתח

מדובר בגומיות שעשויות מלטקס והן בנויות כלולאה סגורה, ועל כן בעת רכישה חשוב לוודא שבוחרים את האורך הנכון ועל הדרך גם את רמת ההתנגדות הרצויה. בתחום גומיות התנגדות למתח ניתן למצוא כ 6 צבעים: אדום שחור, סגול, ירוק, כחול וכתום. כל צבע מסמן רמת התנגדות שונה, אם כי יש לקחת בחשבון שהצבעים עשויים להשתנות בהתאם ליצרנים השונים. כיצד יודעים איזו רמה הכי מתאימה? ובכן מעבר לצבע קיים רמז נוסף – עובי ורוחב הגומייה. שנרחיב? ובכן ככול שהגומייה יותר רחבה ועבה, כך העומס על השרירים פחות משמעותי. אז מה מתאים במיוחד עבורכם? ובכן יש למצוא את הגומייה שמובילה לרמת האתגר הנכונה, כלומר ברגע שתיקחו גומיית התנגדות למתח ולאחר 5 חזרות תחושו שהיא הצליחה לאתגר אך גם אפשרה לעבוד, נראה שמצאתם את הגומייה המתאימה.

טיפים עבור עבודה עם גומיות התנגדות בתרגילי מתח

בעת עלייה וירידה יש להימנע מתנודות מיותרות. כמו כן, למרות שמאוד מפתה לקחת תנופה עם הגוף, יש להימנע מכך, פשוט כיוון שמדובר בסוג של הונאה עצמית. ברגע שלוקחים תנופה פוחת העומס על השרירים. כמו כן, אם מרגישים שהסטים נהיים יותר ויותר קלים, ניתן לחוש גאווה, אך בו זמנית גם יש להבין שהגיע הרגע להחליף לגומייה שמציעה רמת התנגדות יותר חזקה. להלן הצעה לאימון עם גומייה על מתח: מתחילים ברגוע – מבצעים 5 סטים של עלייה באמצעות גומייה, ולאחר שני סטים של 5 חזרות עוברים לגומייה שמציעה מתח יותר נמוך, כך שמייצרים גירוי שרירי. פה נציין שבין אימון אחד לשני מאותו הסוג רצוי לנוח במשך כיומיים, ובאופן כללי מוטב לגוון מבחינת התרגילים, ואף לכלול עליות מתח באחיזה הפוכה, וזאת כדי לחזק את הדו ראשי.

פרמטרים שמסייעים לבחור נכון גומיות התנגדות

אז כן, גומיות התנגדות למתח נחשבות מאוד אלסטיות (עשויות מחומר לטקס איכותי), ומלבד העובדה שהן ייעודיות לאימונים פונקציונליים ולאימוני קרוס פיט, הן גם תומכות באימוני כוח מתפרץ, בתרגילי מתח וכמובן שגם בתרגילי מתיחות. בנוסף, יש לבחור את הגומייה בהתאם לדרגת הקושי הרצויה. כך למשל גומיית 22 מ"מ רוחב נחשבת כגומייה שמציעה קושי בינוני, גומיית 32 מ"מ רוחב נחשבת כגומייה שמציעה קושי קשה, ואילו גומיית 44 מ"מ רוחב כבר נחשבת כגומייה שמציעה קושי משמעותי. מה עוד ראוי לדעת? לצד כל גומייה מופיע פרמטר שמתייחס לק"ג, והוא בא להסביר מהי רמת ההתנגדות. כך למשל רמת התנגדות שנעה בין 23 ל56 ק"ג מיוחסת לדרגת קושי מאוד גבוהה, ומנגד רמת התנגדות שנעה בין 23 ל56 ק"ג מיוחסת לדרגת קושי קלה.

הגומייה שמאפשרת לנצל טוב יותר את המתח

אומנם גומיות התנגדות למתח מקלות מגוון תרגילים, במיוחד תרגילי מתח, אך הן גם מאפשרות לבצע מגוון תרגילים נוספים, ואף תרגילים יותר מתקדמים, כמו תרגילי פרונט לבר ובק לבר. מכאן מי שאוהב את המתח ויימצא לנכון לשלב גומיות התנגדות ייעודיות, מהר מאוד יגלה שהוא יותר מנצל את המתח ואף מוצא יותר עניין בתרגילים שהמכשיר מאפשר. אז בין אם נחשבים כמתאמנים חדשים בתחום ובין אם אתם והמתח חברים ותיקים, טוב לדעת שגומיית התנגדות למתח תמיד מהווה תוספת ראויה, תוספת שהעלות שלה זניחה והשימוש בה מרובה, כך שבעצם אין שאלה אם להוסיף את הגומייה למערכת האימון, אלא השאלה היותר נכונה היא באיזו גומייה לבחור.

גומיות התנגדות למתח - עבור מתחילים ומקצוענים!

שנסכם? מדובר בגומיית לולאה שמאפשרת לנצל את מתקן המתח באופן יותר משמעותי, מגוון ושמכניס לפעולה שרירים נוספים. במקביל, מדובר באלמנט קל משקל שאינו עולה הרבה, ועל כן אם כבר עוסקים בתרגילי מתח, בהחלט שווה להכניס גומייה זו למשוואה – לגלות באמצעותה נדבכים נוספים שהמתח יודע להציע, ואין זה כלל משנה אם אתם מבוגרים או צעירים, נשים או גברים, מתאמנים מתחילים או מתאמנים מנוסים. אז אם נשמע לכם מעניין ורק מחכים לנסות, ואם כבר יש לכם גומייה שמציעה רמה קלה אך עתה מחפשים גומייה שתעלה את הרף, נראה שגם אתם עומדים לקראת רכישה זולה ואיכותית של גומיית התנגדות למתח – נראה שגם אתם עומדים לגלות עולם שלם של תרגילי אימון כושר שווים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים

הכול על גומיות התנגדות תרגילים

לאחרונה ניתן לשמוע בכול מקום על גומיות התנגדות. בשיעור ארובי, בשיעור פילאטיס, אצל מתאמנים מקצועיים, אצל מתאמנים שנמצאים בתחילת דרכם וכדומה. אז לא, אין זה כלל במקרה, אלא מדובר באחד מאמצעי האימון היותר חזקים ואפקטיביים. מדוע? לצד

קרא עוד »
TRX WOMEN

גומיות התנגדות מבד

כיום רבים מבקשים להתאמן בבית, אם כדי להימנע מהתקהלויות ואם כדי לתחזק את האימון הקבוצתי, ופה אתם עומדים מול אחד המוצרים היותר יעילים עבור אימון

קרא עוד »

גומיות התנגדות למתח

גומיות התנגדות למתח הן גומיות שלאחרונה נהיו מאוד פופולאריות. הן מאפשרות לבצע אינספור תרגילים, במיוחד תרגילים שמבקשים לחזק את שרירי הגוף, כאשר השם מעיד על הייעוד – הגומיות מסייעות בתרגילים שנועדו לשאת את

קרא עוד »

גומיה לספורט

שלל יתרונות בריאותיים שמובילה גומייה לספורט גומיית התנגדות עושה קאמבק מטורף ויש לכך סיבה טובה. ניתן לראות אותה בשיעורי פילאטיס וארובי, בתרגולי פיזיותרפיה ובאימון פונקציונאלי.

קרא עוד »