גומיות התנגדות מבד

גומיות התנגדות מבד

כיום רבים מבקשים להתאמן בבית, אם כדי להימנע מהתקהלויות ואם כדי לתחזק את האימון הקבוצתי, ופה אתם עומדים מול אחד המוצרים היותר יעילים עבור אימון ביתי, אם כי הוא בהחלט גם אידאלי עבור אימון קבוצתי ועבור העברת שיעורים. הכירו גומיות התנגדות מבד, גומיות איכותיות שיודעות להתאים הן למתאמנים שנמצאים בתחילת דרכם והן למתאמנים מקצועיים. במה בדיוק מדובר, אלו סוגים קיימים, לאלו תרגילים הן טובות ומהו היתרון היחסי של חומר הבד? כל התשובות מחכות לכם פה:

גומיות התנגדות - מתחום הפיזיותרפיה לחדר האימונים

גומיות בד מגיעות אלינו מתחום הפיזיותרפיה, כאשר הן ידועות ביכולת לסייע במקרה של פציעה או דלקת, ובאופן כללי הן נהדרות עבור חיזוק השרירים – מאפשרות התנגדות מרובת כיוונים, כך שניתן לשלב בין תרגילים פשוטים לבין תרגילים שנחשבים יותר מורכבים. במקביל, הן מסייעות לבצע תרגילי התנגדות לרגליים, תוך כדי שימת דגש על אזור שרירי הירכיים והאגן, כך שבאופן כללי ניתן לומר שהן אידאליות עבור אימונים ממוקדים בפלג הגוף התחתון, אם כי גם ניתן למצוא בהן שימוש רב עבור פלג הגוף העליון. מכאן שאם רוצים לעבוד על הישבן, או אם רוצים להצר את היקף המותניים, רק צריך להכניס גומיות התנגדות מבד למשוואה ולהתחיל להתמקד בשניים שלושה תרגילים.

טכניקת אריגה ייחודית

ניתן למצוא סטים של גומיות, למשל גומיות התנגדות מבד לצד גומיות כוח, כאשר הסטים השונים מציעים רמות התנגדויות ומידות שונות. מדובר בגומיות חזקות, עמידות ודקות שמציעות דרגות שונות של התנגדות (לרוב ניתן להבחין בין דרגות הקושי באמצעות צבע הגומייה) והן מגיעות במידות קטן, בינוני וגדול. בזכות טכניקת אריגה ייחודית הגומייה זוכה לשמור על חוזק וגמישות מרביים, ואף השימוש בגומייה נחשב מאוד נוח. כמו כן, כיוון שמדובר בבד אין חשש לתלוש שערות ובטח שהבד אינו צובט את העור – גם כאשר משלבים תרגילי מתיחה משמעותיים.

היתרון היחסי של גומייה מבד

עוד נציין שלצד גומיות בד, גם ישנן גומיות שעשויות מחומר לטקס, מהו אם כן ההבדל? ובכן חומר הבד מוסיף אלמנט של חיכוך, כלומר אלמנט של התנגדות שנחשב מאוד יעיל כאשר עוסקים בתרגילי משקל גוף, וזאת כי החיכוך מונע מהגומייה להתגלגל לאזור שאינו רצוי, כך שלכל אורך התרגיל הגומייה נשארת במקומה – מאפשרת להתרכז בתרגיל מבלי להתעסק בדברים אחרים, וכל מי שהתנסה בתרגילים עם גומיות מלטקס מבין עד כמה מדובר באלמנט משמעותי – ביתרון יחסי רב חשיבות.

5 רעיונות לתרגילים עם גומיות התנגדות מבד

גומיות התנגדות מבד גם קרויות glute loop והן מאוד נוחות לנשיאה. מדובר באחד האלמנטים שמגיעים מתחום האימון ושיותר קל לשאת ממקום למקום, גם כי הן לא תופסות נפח וגם כי הן כלל לא כבדות. להלן כמה רעיונות לתרגילים:

תרגיל 1– מניחים את הגומייה מסביב לירכיים, מעט מעל הברכיים. עתה עושים שתי פסיעות לצד ימין, כאשר כל פסיעה מתחילה בהרחקת הרגל הימנית הצידה ומסתיים עם כיפוף כל הגוף לכיוון הברכיים, עד שהברכיים מגיעות למצב של 90 מעלות, בזמן שהידיים מאוגרפות ונחות לצד החזה והמרפקים פונים מעט החוצה. מסיימים שתי פסיעות ימינה וחוזרים על התרגיל עם רגל שמאל.

תרגיל 2- עומדים בצמוד לקיר כאשר הכתף מקבילה אליו. עם היד הקרובה נתמכים בקיר, מכופפים את הגב מעט קדימה ואת הרגל שסמוכה לקיר מעלים אחורה לזווית של כמעט 90 מעלות, כאשר גומיית בד חובקת את שני הירכיים. את התרגיל מבצעים במשך כחצי דקה בצורה רגועה ומתונה, כאשר יש לשים לב שפלג הגוף התחתון ממשיך בקו ישר את פלג הגוף העליון. מסיימים צד אחד ועוברים לצד שני.

תרגיל 3- שוכבים על הגב עם רגליים מקופלות, כשגומייה נמצאת מעט מעל אזור הברכיים. מהמצב הזה מעלים את הגב ויורדים לכיוון הרצפה, ושוב מעלים את הגב, רק שהפעם מהמצב הזה שולחים רגל ימינה הצידה ומחזירים למרכז ולאחר מכן שולחים רגל שמאל הצידה ומחזירים למרכז. חוזרים על הסט במשך כ45 שניות.

תרגיל 4- כורעים על 6 כאשר שומרים על גב ישר, הגומייה מקיפה את שני הירכיים מעט מעל הברכיים, ומהמצב הזה מרימים למעלה את הרגל לזווית של 90 מעלות ודוחפים אותה כלפי התקרה. 45 שניות כל רגל ואז עוברים לרגל השנייה.

תרגיל 5- שוכבים על הגב, הגומייה שוב באותה עמדה (מעט מעל הברכיים) והידיים על הרצפה לצדי הגוף. מהמצב הזה מרימים את האגן מעט מעלה בזמן שהברכיים מותחות את הגומייה לשני הצדדים, ואילו כפות הרגליים לא זזות הרבה.

סטים של גומיות - רמות התנגדויות שונות

כפי שראינו, גומיות התנגדות מבד אידאליות עבור תרגילי חיטוב, ועיצוב והן עשויות לסייע רבות באימוני יוגה, פיזיותרפיה ופילאטיס. עוד נחזור ונחדד שגומיות אלו לרוב נמכרות בסט, ולא כדי להעניק פתרון למקרה שאחת תאבד, אלא כדי לבנות את הכושר הגופני וכדי להצליח לעבור מרמה אחת לשנייה. בין היתר קיימות 3 רמות התנגדות שמסייעות להתקדם ואף להציב יעדים, כך שבהחלט ניתן להתחיל מהגומייה בעלת רמת ההתנגדות הנמוכה ורק כעבור חודשיים שלושה לעבור לגומייה בעלת רמת התנגדות יותר חזקה.

גומיית התנגדות - פתרון אידאלי

גומיית התנגדות מבד מהוות פתרון אידאלי! מדובר בגומייה שאינה סובלת משחיקה מרובה ושהאלסטיות שלה נשארת במיטבה, כך שלעומת חומרים אחרים שבהם החומר נחלש, במקרה זה הגומייה סובלת רק מבלאי מזערי. אז כן, מעתה אין צורך להתעמת עם גומייה שבעת האימון מחליטה לזוז, אין צורך להתאמן עם לבוש ארוך רק כדי שהעור לא ייצבט ומעתה כבר אין צורך להחליף גומייה בתדירות גבוהה. אז בין אם רוצים להעביר שיעור עם גומיות, ובין אם רוצים לעבוד בבית על מערכת השרירים התחתונה, או פשוט מחפשים אלמנט שמאפשר להתעמל באופן יעיל, אפקטיבי וספונטני, בהחלט מוטב לרכוש גומיות התנגדות מבד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים

הכול על גומיות התנגדות תרגילים

לאחרונה ניתן לשמוע בכול מקום על גומיות התנגדות. בשיעור ארובי, בשיעור פילאטיס, אצל מתאמנים מקצועיים, אצל מתאמנים שנמצאים בתחילת דרכם וכדומה. אז לא, אין זה כלל במקרה, אלא מדובר באחד מאמצעי האימון היותר חזקים ואפקטיביים. מדוע? לצד

קרא עוד »
TRX WOMEN

גומיות התנגדות מבד

כיום רבים מבקשים להתאמן בבית, אם כדי להימנע מהתקהלויות ואם כדי לתחזק את האימון הקבוצתי, ופה אתם עומדים מול אחד המוצרים היותר יעילים עבור אימון

קרא עוד »

גומיות התנגדות למתח

גומיות התנגדות למתח הן גומיות שלאחרונה נהיו מאוד פופולאריות. הן מאפשרות לבצע אינספור תרגילים, במיוחד תרגילים שמבקשים לחזק את שרירי הגוף, כאשר השם מעיד על הייעוד – הגומיות מסייעות בתרגילים שנועדו לשאת את

קרא עוד »

גומיה לספורט

שלל יתרונות בריאותיים שמובילה גומייה לספורט גומיית התנגדות עושה קאמבק מטורף ויש לכך סיבה טובה. ניתן לראות אותה בשיעורי פילאטיס וארובי, בתרגולי פיזיותרפיה ובאימון פונקציונאלי.

קרא עוד »