הכול על גומיות התנגדות מקצועיות

הכול על גומיות התנגדות מקצועיות

גומיות התנגדות מקצועיות אידאליות עבור אימוני כוח שמיועדים להגדיל את מסת השריר, וזאת באמצעות פעולת ההתנגדות. מדובר בפעולה שניתן להגביר באופן מתון ונשלט בהתאם ליכולת האישית ובאמצעות בחירה בגומיית ההתנגדות הרצויה, ואכן מדובר בתחום שיודע להציע לא מעט רמות קושי. מכאן שאם רוצים לחטב את הגוף ובו זמנית לבנות מסת שריר, אתם מוזמנים להכיר את קטגוריית הגומיות – גומיות התנגדות מקצועיות!

סוד ההצלחה של גומיות התנגדות

גומיות התנגדות מקצועיות יודעות להציע מגוון מאוד נרחב של תרגילי כוח. הן נחשבות זולות, הן אינן תופסות מקום בתיק, הן יודעות להתאים לכול מקום אחסון רצוי והן אידאליות עבור מגוון נרחב של תרגילים, וזאת כפי שכבר ציינו, כיוון שהן מציעות דרגות קושי משתנות – בהתאם לעובי וקשיחות הגומייה. כמו כן, השימוש מאפשר הרבה יותר משחק מאשר רק משיכת הגומייה, אלא ניתן לקשור אותן, לתלות אותן, ללפף אותן וכדומה, כאשר בין היתר ניתן לשלוט על אופי המשיכה, כלומר אין זה הכרחי להפעיל התנגדות רק עם כיוון המשיכה. שנרחיב? מדובר באינספור אפשרויות שמציעות התאמה מלאה וכמובן גיוון – אלמנט מאוד משמעותי כשעל הפרק עומד תחום סיזיפי ומאתגר.

גומיית התנגדות - לא כזה קשה לבחור!

אז איזו גומיית התנגדות מקצועית הכי נכונה עבורכם? ובכן למראית עין נראה שקשה לבחור, אך אם רק צוללים פנימה, מבינים שהבחירה אינה יותר קשה מאשר רכישת חולצה, וזאת כי גם פה יש מידה. שנרחיב? ובכן יש דרגות קושי, יש אורכים ויש תוספות (כגון אלמנט שמאפשר לגומייה להתחבר לדלת או למתקן אימונים שנמצא בגינות הציבוריות). מכאן שאם רק מתחילים, מוטב לבחור ברמה היותר קלה, ואם לא בטוחים וכן מסתכלים קדימה (כלומר מתכוונים להתקדם בתחום), מוטב לרכוש סט של גומיות התנגדות מקצועיות.

כל היתרונות שמאחורי גומיות התנגדות

אז מדוע כיום דווקא גומיות אלו קבלו את קדמת הבמה, בזמן שקיימים לא מעט מכשירי כושר מוצלחים נוספים? ובכן מעבר לעובדה שהקורונה גרמה לרבים להתאמן בבית ולחסוך כל שקל, גם קיימים שיקולים נוספים, ופה אנו מבקשים להציג אותם:

גירוי השרירים – מחקרים מראים שההשפעה של אימון כוח בין היתר מושפעת מפעילות של מערכת העצבים, וכיוון שאימון באמצעות גומייה משחק הרבה עם רמת הקושי (עם התנגדות משתנה), מערכת העצבים יותר מגורה ובתגובה השרירים עובדים טוב יותר.

נוח לאחסון ושינוע – מדובר באלמנט שניתן לארוז בקלות, לאחסן בכול מקום ולבצע עמו אימון בכול מקום.

תמיכה לצד אתגר – חשוב להבין שגומיות התנגדות מקצועיות אינן רק מסייעות לפתח ולהגביר את סף הכושר, אלא הן גם מסייעות לצלוח מגוון נרחב של תרגילים. כך למשל אם מבקשים לבצע תרגילי מתח, הרי שבאמצעות שילוב של גומייה ניתן לקבל קונטרה חשובה, כזו שמסייעת לקבל כיוון, לגלות מסוגלות ולהתקדם אל עבר השלב הבא.

עובדות על אזורים מרובים – הגומיות מסייעות לעבוד על מגוון נרחב של שרירים: רגליים, ישבן, אזור החזה, זרועות, כתפיים וכדומה.

מנעד נרחב של אימונים – עם אותה גומייה ניתן לייצר רמות קושי משתנות, כך שאפילו אין חובה לרכוש כמה סוגים של רמות התנגדות, אלא לפעמים מספיק רק ללפף את הגומייה (או לשנות את מקום האחיזה) כדי לייצר התנגדות שונה.

אידאלי גם עבור קבוצות קצה – בין היתר מדובר בתרגול שמתאים עבור שיקום, כך שלעומת מגוון אלמנטים אחרים, פה קבוצת היעד גם כוללת קבוצות קצה, כגון ילדים ואנשים מבוגרים.

תוספת לתרגילים מוכרים – אומנם כבר ציינו גיוון, אך ראוי לציין שמלבד אינספור תרגילים שהגומייה מאפשרת לבצע, היא גם יודעת להתחבר למגוון תרגילים מוכרים. כך למשל אם עוסקים בתרגילי משקולות, גומייה עשויה להוות תוספת משמעותית שתגדיל את טווח העומס.

ללא חשש מגובה ההוצאה – רבים נמנעים מהכנסה של אלמנט הכושר הביתה, רק כיוון שהם מפחדים להוציא סכום משמעותי ולאחר תקופה קצרה לגלות שהמכשיר אינו רלוונטי עבורם. פה הגדולה של גומיות התנגדות מקצועיות קשורה לא מעט לעובדה שההוצאה די זניחה, כך שרבים אינם חוששים לנסות – לעשות את הצעד הראשון בדרך לשמירה ופיתוח הכושר.

ללא השגחה – מדובר בסוג אימון שלא רק ניתן לבצע בכול מקום, אלא הוא גם אינו צריך השגחה. לבד בבית? לכו על זה!

קפיצה למים – האימונים עם גומיות התנגדות מקצועיות די פשוט. כלומר לא מדובר בתרגיל שמצריך לעצור ולנסות להבין מה בדיוק עושים, אלא מספיק לראות הדגמה פשוטה וישר להתחיל להתאמן. כמו כן, כיום לא חסרים סרטוני הדגמה, כך שרק צריך לבחור סרט שנראה איכותי ולהתחיל לעקוב (וכמובן לחקות).

יתרון יחסי – לעומת מגוון תרגילים אחרים, פה ניתן למצוא שני יתרונות יחסיים ומאוד חשובים. ראשית מדובר בפעולה שעל ההתחלה מאמנת את השרירים, כלומר מספיק שנעמוד עם רגליים כפופות שמותחות לצדדים גומייה, כדי שהגוף ייכנס לפעולה. בנוסף, האלמנט שמאפשר לבצע מנעד הרבה יותר נרחב של תנועות, כך שניתן לקחת תרגיל מוכר, לשלב בו גומייה וכבר מעלים ברמה את האפקטיביות של התרגיל.

התאמה מקיפה – לא רק שגומיית התנגדות מקצועית מאפשרת לעבוד על מגוון נרחב של שרירים בגוף, אלא היא גם מאפשרת לחזק כמה נדבכים חשובים (גמישות, כושר גופני, מסת שריר וטווח תנועה) והיא משתלבת נהדר במגוון סוגי התעמלות (בארובי, פילאטיס, אימון פונקציונלי וכדומה).

שרירים משלימים – בין היתר הגומייה מכניסה לפעולה אלמנטים חשובים נוספים, כגון שרירים מייצבים, שרירים שמסייעים לחזק את הגוף.

מבחר מגוון של סוגי גומיות התנגדות

נשמע טוב ועתה מבקשים להבין אלו גומיות התנגדות מקצועיות אידאליות עבורכם? ראשית יש להבין אלו סוגים קיימים, ופה אנו מבקשים מעט לפרט. ובכן ישנן גומיות שמיועדות להיכרך סביב הרגליים, ישנן גומיות מיני, ישנן גומיות מתח (מטרתן אכן לבצע ולסייע בעליית מתח), ישנן גומיות שמגיעות מתחום הפיזיותרפיה, ישנן גומיות שמגיעות עם ידיות (מאפשרות להגדיל את טווח התרגילים), ישנן גומיות פשוטות מלטקס (יחסית נקרעות מהר), ישנן גומיות שעשויות מבד איכותי, ישנן גומיות שהן ללא לולאה (מציגות פס פתוח) וכדומה.

שורה תחתונה - אל תתנגדו לגומיות התנגדות!

לסיכום נציין שגומיות התנגדות מקצועיות מאוד פופולאריות ויש לכך סיבה טובה. בנוסף, המבחר הרב מסייע להתאימן למגוון מטרות. הן אידאליות עבור שיקום, הגברת האימון ותמיכה במגוון תרגילים, ולצד העובדה שהן זולות וקטנות, הן גם מאוד יעילות, כך שבהחלט שווה להחזיק בבית סט כזה או אחר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים

הכול על גומיות התנגדות תרגילים

לאחרונה ניתן לשמוע בכול מקום על גומיות התנגדות. בשיעור ארובי, בשיעור פילאטיס, אצל מתאמנים מקצועיים, אצל מתאמנים שנמצאים בתחילת דרכם וכדומה. אז לא, אין זה כלל במקרה, אלא מדובר באחד מאמצעי האימון היותר חזקים ואפקטיביים. מדוע? לצד

קרא עוד »
TRX WOMEN

גומיות התנגדות מבד

כיום רבים מבקשים להתאמן בבית, אם כדי להימנע מהתקהלויות ואם כדי לתחזק את האימון הקבוצתי, ופה אתם עומדים מול אחד המוצרים היותר יעילים עבור אימון

קרא עוד »

גומיות התנגדות למתח

גומיות התנגדות למתח הן גומיות שלאחרונה נהיו מאוד פופולאריות. הן מאפשרות לבצע אינספור תרגילים, במיוחד תרגילים שמבקשים לחזק את שרירי הגוף, כאשר השם מעיד על הייעוד – הגומיות מסייעות בתרגילים שנועדו לשאת את

קרא עוד »

גומיה לספורט

שלל יתרונות בריאותיים שמובילה גומייה לספורט גומיית התנגדות עושה קאמבק מטורף ויש לכך סיבה טובה. ניתן לראות אותה בשיעורי פילאטיס וארובי, בתרגולי פיזיותרפיה ובאימון פונקציונאלי.

קרא עוד »