6 תרגילים שחובה להכיר – גומיות GLUTE LOOP

6 תרגילים שחובה להכיר – גומיות GLUTE LOOP

על גומיות ההתנגדות GLUTE LOOP כבר יצא לכם לשמוע? כיום יותר ויותר אנשים נכנסים לכושר ויותר ויותר אנשים מגלים שגם בבית ניתן להיכנס לכושר וכמובן לתחזק אותו, ופה גומיות GLUTE LOOP מחזיקות בתפקיד מרכזי. מדובר בכלי עזר שכמעט ואינו תופס מקום, כך שניתן להיעזר בו בכל מקום רצוי וליהנות מהעובדה שלא דובר בהשקעה כספית גדולה. מכאן שגם אם עוד לא יצא לכם להתנסות באימונים שמושתתים על גומיית GLUTE LOOP, אין שום סיבה לא לרכוש אחת ולהתחיל לגלות עולם נרחב של תרגילים פשוטים ליישום.

לטובת שרירי הרגליים

גם אתם שמעתם אודות גומיות הבד האיכותיות שמשנות את חוקי המשחק ושמסייעות לחזק את שרירי הרגלייםובכן הגיע הזמן לקבל כמה רעיונות עבור תרגילים מתאימים ומשמעותיים. מוכנים? מתחילים! 

הרחקות ירך -

בתרגיל הזה עובדים חזק על הארבע ראשי. כל שצריך לעשות זה למצוא קיר פנוי שעליו ניתן להישען וכמובן גומיית GLUTE LOOPעתה מפנים את צד הגוף כלפי הקיר, נשענים עליו עם היד הקרובה, נכנסים לגומייה עם שתי הרגליים וממקמים אותה מעט מעל הברכיים. מנקודת המוצא הזו (הגוף מייצר אלכסון עדין) מעלים מעט את הרגל הנגדית כלפי מעלה. עושים כ-15 חזרות והופכים צד. יש לבצע כ-3 סטים עם כל רגל. 

סקוואטים -

לחיטוב הישבן והירכיים. מעלים את הגומייה מעט מעל הברכיים ומתחילים לעשות סקוואטים. כיצד? עומדים עם פיסוק קל ומתכופפים עד למצב של 90 מעלות עם הברכיים, כאשר הגב ממשיך להיות ישר ומעט מוטה לפנים. מבצעים כ-20 חזרות, נחים ומבצעים עוד כ-3 סטים. 

לחץ לצפייה: סרטון לדוגמא

סקוואט סטטי -

מי שרוצה להביא את הגוף לקצה היכולת באמצעות תרגיל שאינו דורש יותר מדי תנועה, ישמח להכיר את התרגיל הבא בעזרת גומיות התנגדות מבד. ממש כמו בתרגיל הקודם, גם במקרה זה רצוי להיכנס למצב של סקוואטים, אך פה כמעט ואין תנועה. צריך להתכופף עם הברכיים ולהגיע לנקודה שבה הקושי מורגש והרגליים מעט רועדות. במצב הזה יש להישאר, תוך כדי הרחקת הרגליים במקביל למתיחת הגומייה. יש למתוח לצדדים כ5 פעמים ובכול פעם לשהות כ10 שניות.

עובדים על הישבן

מכניסים את שתי הרגליים לתוך הגומיית התנגדות ומעלים אותה מעט מעל הברכיים. שוכבים על מזרן יוגה על הצד, כאשר הרגליים מעט כפופות לפנים. עתה מרחיקים את שתי הרגליים לצד מתיחה קלה של הגומייה. יש לעשות כ 30 חזרות עבור כל צד ולאחר מכן להחליף צד.  

סרטון לדוגמא

סטפס

תרגיל שמחזק את שרירי הרגליים. מכניסים את שתי רגליים לתוך הגומייה, לגובה שעובר רק במעט את הקרסוליים. עתה עומדים עם גב ישר לצד ברכיים מעט כפופות ופיסוק קל (לפני שמתחילים להפעיל לחץ משמעותי על הגומייה) ומהמצב הזה מתחילים לשלוח כל רגל הצידה לצד מתיחה ניכרת של הגומייה. יש למתוח כל רגל כ 20 פעמים ולאחר מכן לעבור לרגל השנייה. סיימתם עם הסט? עוברים ל15 חזרות עבור כל רגל.   

הייחוד של אימוני גומיות

מדוע אם כן נכון להשקיע דווקא באימוני גומיות? ובכן לעומת תרגילי סיבולת, באימון באמצעות גומייה השרירים מושפעים באופן ישיר ואילו הגוף מתעייף באופן עקיף. מדובר בשילוב נכון של עומס, מתיחה ומשקל. מכאן שהגוף מובל למצב שבו קצב קריעות השרירים מואץ, פרמטר שמוביל לייצר מערכת שרירים יותר חזקה. עם זאת, בשביל להגשים זאת חובה להקפיד על מנוחה וכמובן על תזונה נכונה שמשלבת כראוי בין פחמימה לחלבון.  

רגע לקראת רכישה - דגשים חשובים

חשוב לדעת שהגומיות מגיעות בגדלים שונים ולצד 3 סוגי התנגדות. מכאן שאם רק מתחילים לפתח כושר, מוטב לבחור בגומייה שמציעה את הרמה הקלה ביותר, וככול שמתקדמים, רוכשים גומיית GLUTE LOOP בעלת רמת התנגדות יותר חזקה. מבחינת גודל, רצוי לבחור לא רק בהתאם למידות הגוף, אלא גם בהתאם לאפקט המתיחה שאליו מכוונים. מכאן שבין אם מבקשים לחזק את הרגליים, לרענן תרגילי יוגה עם כלי עזר נוספים, או פשוט להתחיל להשקיע בבריאות הגוף לצד אמצעי שנחשב נוח לשימוש, בהחלט הגיע הזמן להכיר את גומיית GLUTE LOOP שצוברת תאוצה ומוכיחה יעילות 

מגוון סיבות בריאותיות להכיר אימוני GLUTE LOOP

לאחר שעברנו על הצעה של 5 תרגילים שונים, נעצור להבין מדוע כדאי להתחיל ליישם, להקפיד ועל הדרך להכיר אינספור תרגילים נוספים שגומיות GLUTE LOOP מאפשרות. במה אם כן מדובר? ברשימה ארוכה של סיבות בריאותיות. חשוב להבין שאימון באמצעות גומייה אומנם אינו מצריך הוצאה, השקעה או הרבה מקום, אך הוא כן מטיב באופן משמעותי עם הגוף. אימון עם גומייה מסייע לבנות בצורה נכונה מסת שריר (אם רלוונטי עבורכם אל תשכחו להשלים את האימון עם תזונת חלבונים נכונה), ליהנות מאספקת אנרגיה, לרדת במשקל וכמובן שאימון באמצעות גומייה מסייע לחוש חיוניים ומכאן שיותר רגועים ואופטימיים. 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים

הכול על גומיות התנגדות תרגילים

לאחרונה ניתן לשמוע בכול מקום על גומיות התנגדות. בשיעור ארובי, בשיעור פילאטיס, אצל מתאמנים מקצועיים, אצל מתאמנים שנמצאים בתחילת דרכם וכדומה. אז לא, אין זה כלל במקרה, אלא מדובר באחד מאמצעי האימון היותר חזקים ואפקטיביים. מדוע? לצד

קרא עוד »
TRX WOMEN

גומיות התנגדות מבד

כיום רבים מבקשים להתאמן בבית, אם כדי להימנע מהתקהלויות ואם כדי לתחזק את האימון הקבוצתי, ופה אתם עומדים מול אחד המוצרים היותר יעילים עבור אימון

קרא עוד »

גומיות התנגדות למתח

גומיות התנגדות למתח הן גומיות שלאחרונה נהיו מאוד פופולאריות. הן מאפשרות לבצע אינספור תרגילים, במיוחד תרגילים שמבקשים לחזק את שרירי הגוף, כאשר השם מעיד על הייעוד – הגומיות מסייעות בתרגילים שנועדו לשאת את

קרא עוד »

גומיה לספורט

שלל יתרונות בריאותיים שמובילה גומייה לספורט גומיית התנגדות עושה קאמבק מטורף ויש לכך סיבה טובה. ניתן לראות אותה בשיעורי פילאטיס וארובי, בתרגולי פיזיותרפיה ובאימון פונקציונאלי.

קרא עוד »